logo
  •   Yeni Sitemize Hoş Geldiniz!
  •   Süper fiyatlar şimdi Nora Un'da.
  •   Doğadan Sofranıza Doğan Lezzet...

Bloglar

Rengi Neden Mor?

Rengi Neden Mor?

     Neden MOR?

Mor & Kırmızı meyve ve sebzelerin sahip oldukları antosiyaninler, doğadaki en büyük antioksidan deposudur. Mormix’teki antosiyaninleri elde etmek için yaban mersini, ekşi karadut, nar, vişne,böğürtlen taze olarak dalından toplanıp,yüksek teknoloji kullanılarak moleküler saflaştırma yöntemi ile ayrıştırılarak Mormix elde edilmektedir. Buğday unu ile bir araya getirilen Mormix,Mor un olarak fonksiyonel bir gıdaya dönüşür. 

Fonksiyonel gıdalar besleyici özelliğe sahip olmalarının yanında insanların hastalık riskini azaltıcı ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak sağlayan ve bu etkileri hem bilimsel ve hem de klinik olarak ispatlanmış gıdalar olarak tanımlanmaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda antosiyanin içerir. Antosiyaninler antioksidan aktivite gösteren fenolik bileşiklerdir. Antosiyanin alımının sağlık üzerindeki olumlu etkileri bir çok bilim insanı tarafından rapor edilerek, 15.000 e yakın bilimsel makale haline getirilmiştir. 

MORMİX, un ile birleştiğinde MOR UN elde edilmiştir. %100 doğal ve %100 ülke kaynaklarından elde edilen Mor Un vegan beslenmeye de tamamen uygundur.